Coppermine gallery | step by step | part 002

19. august 2013 at 18:39 | © Almost-Love | Posted by Deviah. |  + Coppermine gallery
- úvodku dodělám ;) -

Konečně jsem dostala tu galerii a tak jsem tedy mohla dokončit druhou část návodu. Pokud byste potřebovali s něčím pomoc klidně se ptejte ;).. A za ten konec se Vážně omlouvám, ale s tím Vám můžu poradit i tak. Stačí mi jen napsat.. :)

003. Stažení galerie/programu
Aby jste mohli galerii instalovat nejdříve si potřebujete dvě věci stáhnout - samozřejmě galerii a program díky, kterému jí nainstalujete.

Galerii si stáhnete u, podle mě nejlepšího, poskytovale galerie - tedy na stránce coppermine-gallery.net, přímo hned na té hlavní. (Je více druhů galerii, ale tahle je nejznamější a další nevím jak vytvořit, kde stáhnout).
Až si galerii stáhnete, dejte extrahovat a poté složku přejmenujte třeba na gallery, photogallery, photos prostě tak jak chcete aby se Vám galerie ve vyhledávači ukazovala (př.: jménovašídomény.sosugary.com/gallery nebo jménovašídomény.sosugary.com/photos apod..)

Druhý program se jmenuje IPS witch file transfer (nebo tak nějak prostě) a slouží k přenosu souborů na web. Ten si stáhnete zde na jejich officiální stránce, avšak je možné si jí stáhnout jen na zkušební dobu 30 dnů - Plnou verzi jsem zatím nenašla, ale na dobu když budete galerii instalovat to stačí. (pokud teda v budoucnu nebudete chtít další..). Stačí když kliknete na tlačítko "Try FREE for 30 days" a poté jen vyplníte nějaké informace (email, jazyk, stát a počet licensí (nebojte, program je vážně zdarma..)


004. Instalace
poz.: Návod jak instalovat galerii najdete na officiálním webu coppermine gallery (odkaz výše), kde najdete vlastně vše. Já osobně jsem se to díky tomu naučila, ale i tak ten návod udělam celý, už hlavně proot, že tam chybí tak jak galerii zveřejnit a aspoň to budete mít česky :D (i když vlastně je to takové video.. :D)
(pokud byste chtěli zvětšit obrázek, stačí na něho kliknout..)

» Až si to všechno stáhnete, otevřte si ten program IPS witch.
» Hned po jeho otevření by se Vám měla zobrazit tabulka - jako první tam bude přivítání a co všechno bude obsahovat průvodce připojením... Prostě kecy v angličtině.. (obrázek 001)

» Klikněte na další a vyplňte jméno vaši stránky (př. Justin Bieber, Selena Gomez, Demi atp.) Je to jen proto aby jste rozeznali své weby, propřípad, že byste založovali další galerii/web. (obrázek 002)

» Jako další by jste měli vybrat typ připojení - nechce FTP a opět zmáčkněte další. (obrázek 003)

» Předposlední co byste měli vyplnit je URL vaši domény - př. jmenovašidomeny.sosugary.com (žádné jmenovašidomeny.sosugary.com/gallery..) (obrázek 004)

» Dále pak vyplňte přihlašovací jméno a heslo, které Vám poslali na email (popřípadě vaše heslo, pokud jste si ho změnili). (obrázek 005)

» Jako poslední se Vám tam ukáže "Finish" tabulka. Zkontrolujte zda jste zadali vše dobře. Nechce zaškrknuté "connect to this site" a klikněte na "dokončit". Automaticky byste se měli pak připojit. (obrázek 006)

obrázek 001 | obrázek 002
obrázek 003 | obrázek 004
obrázek 005 | obrázek 006

pozn.: Kdyby jste chtěli opět se připojit (kdyby Vás to odpojilo nebo tak) stačí nahoře kliknout na connect a vyberte kde se chcete připojit. Kdyby jste chtěli vytvořit nové připojení klikněte ještě na "create site.."

pozn. 2: Možná se Vám tam objeví ještě tabulka "did you know". Tu prostě ignorujte, pokud chcete...

» Až se připojíte k webu, na jedné straně (vlevo) by se Vám měla ukázat tabulka se soubory vašeho počítače a na druhé (vpravo) naopak z vašeho webu. (obrázek 007)

» V tabulce vašeho počítače si najděte již staženou galerii, kterou jste extrahovaly (viz. výše). Klikněte jednou na ní a uprostřed máte takové zelene šipky - jedna ukazuje na soubory s vašeho počítače (ta stahuje z vašeho webu soubory..), druhá ukazuje na soubory ve vašem webu, tudíž tam ty soubory nahrajete a proto klikněte na ní a mělo by Vám začít se nahrát. (obrázek 008)

obrázek 007 | obrázek 008

» Doufám, že jste si udělali ten čas, protože to nějakou tu dobu potrvá! Nevím přesně jak dlouho, ale určitě víc než 10 minut, možná víc jak půl hodiny :D

» Až to skončí, vpravo v tabulce, tedy kde je váš web, klikněte na tu složku s galerii a tam najděte složku albums. Jednou na ni klikněte pravým tlačítkem a poté na "properities" (to poslední) a udělejte vše podle obrázku č. 9. Pak klikněte na ok a zaškrkněte i to druhé (obrázek č. 10)

obrázek 009 | obrázek 010

» To samé udělejte se složkou "include" ...
» Poté co to uděláte, přihlašte se na Váš web (viz. předchozí část návodu).

» Dole, v třetím poli "Files" klikněte na "file manager". (obrázek 011)

» Nechte "Home Directory" a klikněte na "Go". (obrázek 012)

obrázek 011 | obrázek 012

» V další okýnku by se Vám měl ukázat správce souborů a hned na hlavní stránce složka, kterou jste tam nahráli (v mém případě Photos)

» Aby jste ji zveřejnili musíte jí přestěhovat do složky public_html (ne public_ftp). Stačí jí prostě přetáhnout... (obrázek 013)

obrázek 013

» A instalace je hotová!!!

» Až to všechno dokončíte jděte na adresu vaši galerie tedy: jmenovasidomeny.sosugary.com/photo nebo jmenovasidomeny.sosugary.com/gallery apod. prostě tak jak jste jí zadali

» A teď přijde část za kterou mě zabijete. Tak nějak totiž nemůžu to celé dokončit. Nevím totiž co se objeví pak - jestli, že jste to udělali špatně (to se mi děje často - vlastně furt, je to v pořádku) a nebo něco jiného. Při jeho tvorbě jsem se totiž tak trochu sekla a nevěděla jak dál a pak jsem to nějak udělala a už nevím jak..

» Co ale vím, že budete si muset založit MySQL databasi: Stačí dole v sekci "Databses" kliknout na to druhé "MySQL® Database Wizard" (obrázek 14). Jako první zadejte nějaké jméno - třeba název galerie, celebrity s kterou jí mate nebo jen zkratku apod. a stiskněte další. Pak zadejte třeba vaše jmono/přezdívku a nějaké heslo. Stiskněte "Create User" a hotovo!

Vážně se omlouvám, že to nemůžu dokončit, ale když mi napíšete moc rád pomůžu s tím jak dál - stačí jen napsat co Vám to napsalo. A třeba až někdo bude chtít ať mu galerii nainstaluju tak to dokončím ;) Už Vím přesně jak na to :D (vždycky jsem se nějak u tohoto sekla..). Snad Vám tenhle návod alespoň trochu pomůže :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ronnie Ronnie | Web | 25. august 2013 at 19:11 | React

woow! za tohle opravdu strašně moc děkuju! neznám zatím jiného člověk krom tebe, kdo by byl tak ochotný a udělal takhle podrobný a navíc srozumitelný návod!:) moc si mi tím pomohla, děkuju!!:3 :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama